Otokara Keršovanija 3, 31000 Osijek

KORONAVIRUS - OPREZNO, ALI BEZ PANIKE

Poštovani pacijenti,

13. ožujka 2020. donesena je Odluka o proglašenju epidemije bolesti COVID-19 na području čitave Republike Hrvatske.

Ministarstvo zdravstva izradilo je informativnu infografiku o korona virusu. U njoj se kao simptomi bolesti navode: kašalj, temperatura, grlobolja, curenje iz nosa, glavobolja, otežano disanje i drhtavica, odnosno simptomi slični gripi.

Bolest se brzo širi i to izravnim kontaktom sa zaraženom osobom, kapljičnim putem (kihanjem i kašljanjem) te dodirom predmeta i površina koje su izložene virusu.

Trenutno se procjenjuje da vrijeme inkubacije  (vrijeme između izlaganja virusu i pojave simptoma) traje između 2 i 12 dana.

Ovo je trenutak u kojem je važno osvijestiti važnost općenite brige i ulaganja u vlastito zdravlje te prilika da promjenama u našem zdravstvenom ponašanju prihvatimo stilove života koji doprinose općenito boljem očuvanju našega zdravlja.

Prema Naputku za zdravstvene ustanove izdanom od strane HZJZ, a s ciljem zaštite bolesnika i sukladno strategiji prevencije mogućeg širenja virusa COVID-19, molimo pacijente i osobe u pratnji da poduzmu sljedeće osobne mjere zaštite:

- ako patite od simptoma (znakova) infekcije dišnog sustava kao što su kašalj, grlobolja i kratak dah te povišena tjelesna temperatura, molimo da do daljnjega odgodite dogovoreni termin

- koliko god je moguće smanjite vrijeme boravka u čekaonici dolazeći u točno određeno vrijeme, a mi smo se pobrinuli da u čekaonici ne dođe do gužve. Ako je potrebno u pratnji neka bude samo jedna osoba

- molimo da operete ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohola (nalazi se na pultu, u čekaonici)

- kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke

- izbjegavajte bliski kontakt s osobama koje imaju simptome infekcije dišnih putova, imaju povišenu temperaturu i kašlju

- molimo da osobe koje su zadnjih 14 dana boravile na rizičnim područjima odgode termin dolaska

- posebno oprezni trebaju biti ljudi iz rizične skupine: osobe iznad 65 godina starosti, kronične bolesnike, trudnice, djecu i pušače

OPREZNO, ALI BEZ PANIKE!

Stručni tim Poliklinike Rosso stoji Vam na raspolaganju i brine o sveobuhvatnoj zaštiti Vašeg zdravlja.

!
Slanjem poruke putem ovog obrasca pristajete na naša Pravila i uvjete

RADNO VRIJEME

Ponedjeljak - petak